Geçmişten Bugüne LG

1958
GoldStar olarak kuruldu.

1960'lar Kore'nin ilk radyolarını, TV'lerini, buzdolaplarını. çamaşır makinelerini ve klimalarını üretti.

 • 1995
  LG Electronics olarak yeniden adlandırıldı -ABD kokenli Zenith'i aldı.
 • 1997
  ABD'de U.S. Achieves UL sertifikasyonuyla dunyanın ilk CDMA dijital cep telefonlarını Ameritech ve GTE'ye tedarik etti. DTV için dünyanın ilk IC setini geliştirdi.
 • 1998 Dünyanın ilk 60 inç plazma TV'sini geliştirdi.

1999
Philips ile ortak bir giri?im olan LG Philips LCD'yi kurdu.

 • 2000
  Dunyanın ilk Internet buzdolabını piyasaya surdu. İtalya Marconi Wireless'a senkronize IMT-2000'i ihraç etti. ABD'de Verizon Wireless'a onemli miktarlarda ihracat yaptı.
 • 2001
  GSM cep telefonu İhracatını Rusya, İtalya ve Endonezya gibi ülkelere gerçekleştirdi. Avustralya CDMA pazarında pazar liderliğini elde etti. Dünyanın ilk Internet çamaşır makinesini, klimasını ve mikrodalga fırınını piyasaya sürdü.
 • 2002
  LG Holding ?irket sistemi, LG Electronics ve LG Corporation olarak ikiye ayrılır Avrupa'ya buyuk hacimlerde GPRS renkli cep telefonu ihracatı. Cin'de CDMA telefon uretim hattı ve ArGe merkezi kurdu.

 2003
Kuzey Avrupa ve Orta Do?u GSM telefon pazarına girdi. 2.5 milyonun üzerinde aylık ihracat hacmine ulaştı (Haziran). En buyuk global CDMA ureticisi oldu.

 • 2004
  EVSB, US ATSC endustri standardı tarafından ABD/Kanada'da gelecek nesil DTV aktarım teknolojisi olarak secildi. Dunyanın ilk 55" hepsi bir arada LCD TV'sini piyasaya surdu Dunyanın ilk 71" plazma TV'sini piyasaya surdu. Dünyanın ilk Uydu- ve Karasal- DMB cep telefonunu geliştirdi.

2005 Dunya genelinde cep telefonu pazarında en buyuk dorduncu tedarikci oldu. Dunyanın ilk 3G UMTS DMB telefonunu, zaman kaydırma fonksiyonuna sahip 3G tabanlı DVB-Hand Media FLO DMB telefonunu ve DMB dizustu bilgisayarını geli?tirdi. Nortel ile ağ çözümünde ortak bir girişim olan LG-Nortel'i kurdu.

 • 2006
  LG Chocolate, LG Black Label premium telefon serisinin ilk modeli, dunyada 7.5 milyon sattı. İlk tek yönlü taramalı 60" HD PDP modülünü ve 100 inç LCD TV'yi geliştirdi. UL ile stratejik ortaklık kurdu. Dunyanın ilk IPv6 Gold Ready logosunu elde etti.
 •  2007
  Sektorun ilk cift formatlı, yuksek cozunurlukte disk oynatıcısını ve surucusunu piyasaya surdu. 120Hz Full HD LCD TV'yi piyasaya surdu. 3G LTE ile dunyanın ilk MIMO 4G ozellikli teknolojilerini tanıttı. GSMA'nın 3G kampanyası için sözleşme kazandı.
 • 2008
  Yeni global marka kimliğini tanıttı: "Müşterilerimizin yaşamlarına uygun ürünlerde tarz sahibi tasarım ve akıllı teknoloji." Arka arkaya 5 çeyrek boyunca ABD'de önden yüklemeli çamaşır makinelerinde 1 numara oldu. Dünyanın ilk Bluetooth kulaklığıyla birleştirilmiş cep telefonunu ortaya çıkardı. Dünyanın ilk Blu-ray ağ depolamasını ortaya çıkardı. Dünyanın ilk LTE mobil modem çipini geliştirdi. Toplam satışlarda 100 milyondan fazla LG klimaya ulaşıldığı kayda geçildi.
 • 2009
  Oldu ikinci büyük LCD TV sağlayıcısı dünya çapında Küresel Ortağı ve Formula Teknoloji Ortağı ™ Oldu dünya cep telefonları pazarının üçüncü büyük tedarikçisi oldu 
  2010 
  Dünyanın ilk ve en hızlı çift çekirdekli akıllı telefon tanıttı, LG Optimus 2X dünyanın ilk tam LED 3D TV örtüsünü
 •